NEDEN 8

1- TUTKU

Gerçek arzunuzu öğrenmek için kendinize bir soru sormanız gerekiyor ; Yapılacak işten para kazanmazsam bu işi yapar mıyım ? Eğer yanıtınız hayır ise büyük ihtimal ile tutkunuzu maalesef bulamadınız. Eskilerin dilinde şöyle bir laf vardır; Eğer amacınız çok para kazanmak ise yüksek ihtimalle başarılı olamazsınız. Fakat tutkulu olduğunuz bir işi yaparsanız o para zaten gelir sizi bulur.

2- EĞLENCE

Başarılı bireyler, zor çalışmaları vücudunda hafifletmek için eğlenirler. Eğlence hayatın en önemli yapı taşlarından birisidir. Eğlence her işi hafifletir ve başarının gizli silahıdır. Çalışmadan başarılı olmak hayal dünyasından gerçek dünyayı kontrol etmek gibi imkansızdır.

  3- ODAK

Başarı hikayelerinin hepsinin bir ortak yanı vardır : Odaklanmak. hedefe ulaşabilmenin en önemli noktası odaklanmaktır. Herhangi bir konuda bilen olabilmek için odak olgusunu her seçeneğin önünde tutmak esastır.

4- ZORLU LİMİT

İnsan ne zaman kendisini konfor bölgesinin dışına atarsa işte o zaman öğrenme fiili başlar. İnsanın kendi limitlerini zorlaması, sürekli olarak belirlediği limitlere meydan okuması başarı hikayesinin temelini oluşturur.

 5-FİKİR

Fikir bir maden gibidir herkes bulmak ister fakat sadece arayanlar bulur. Önemli fikirler genellikle gündelik sıkıntılardan türer. Başarı yaratıcılık ve hızlı düşünebilme yeteneği gerektirir. O yüzden her an iyi dinleyin, iyi gözleyin doğru sorular sorun ve yanlış yapmaktan korkmayın.

6 – GELİŞİM 

Sürekli olarak iyiye doğru gelişmek tabiatımızda vardır. Dün yapılan bugünün gölgesi, yarın yapılacak olan ise geleceğimizin ışığı olacaktır. En iyiye ulaşabilmek, gerçekçi ruha sahip olmak ve sürekli kendini geliştirmekten geçer.

7-HİZMET

Hizmet işin kalitesini, işin kalitesi ise başarının mükafatını oluşturur. Hizmet aslında sıkıntıların nasıl giderileceği ile ile alakalıdır, İnsan kim için hizmet ettiğini fark ettiği anda işine katacağın değeri bilmiş olur.

8- GÜÇ

Başarılı olmak için ona karşı güçlü olmak esastır. Hayatta bir günde başarılı olmayı beklemek saflıktır. Önemli olan başarıya ulaşabilmek için karşınıza çıkan engellere karşı ne kadar güçlü olduğunuzdur. O güç sizin doğru tercihler yapmanıza olanak sağlayıp, yanlış tercih verseniz bile sizi tekrar ayağa kaldıracaktır.

 

Vizyonumuz ; 8  kuralı hedefe giderken bir pusula gibi kullanmaktır.  

Misyonumuz ; Daha geniş kitlelere ulaşabilmek için fikirlerimizi ve tecrübelerimizi gelecek nesillere aktarmaktır. 

Araç çubuğuna atla