Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Sosyal medya danışmanlığı son zamanlarda yaygınlaşan teknoloji ve bununla beraber artan sosyal medya çılgınlığının bir getirisi olan rektördür. Bu sektörün oldukça yaygın olarak tercih edildiği bilinmektedir. Öncelikli olarak bu sektörün ne iş yaptığını ele alalım.

Bu hizmeti sunan kişilerin sosyal medyada paylaşılan içeriklerin üretilmesini, bu hesapların yönetimini, hedef kitlelerin belirlenmesi ve bunların dikkatini çekebilme adına işlemler yapmaktadır. Bunların yanı sıra organik takipçi artırma, reklam içerikleri hakkında işlemler ve pazarlama için fikirler üretme gibi işlemini de yaptıkları bilinmektedir. Bu hizmetleri küçük işletmelerin daha yüksek kullanıcılı hale gelmek için tercih ettikleri bilinmektedir.

Sosyal Medya Danışmanı Ne İş Yapmaktadır ve Görev Tanımı Nelerdir?

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi

Görev almış olduğu işletme veya kuruluşun sosyal medya hesaplarının açılmasını ve bu hesapların yönetimini sağlar.Sosyal medya danışmanlığıson zamanlarda işletmelerin sosyal medya üzerinden online olarak satış yapmaları ile gelişen bir sektördür. Bu sektörde çalışan kişilerin birçok görevi bulunmaktadır. Bu görevler şu şekildedir;

Sosyal medya reklamlarını ve pazarlama stratejilerini takip eder.

Görev aldığı işletmeye ait özel kampanya, etkinlik, anket ve bilgileri oluşturur ve duyurulmasında görev alır.

Yapılan her anketin ve etkinliğin etkileşim raporlarını kaydetmekle sorumludur.

Sosyal medyadaki kişiler ve işletme arasında bir güven bağının oluşmasını sağlayarak etkileşimleri artırır.

Sosyal ağlarda bulunan görsel tasarımları yöneterek ve yönlendirilmesini sağlar.

Reklam ve kampanyalara ait müşteri geri dönüşlerini alarak firmaya bildirir. Bu sayede firma, kampanya ve anketlerin müşteri üzerindeki aktivasyonunu ve etkilenme derecesini görmüş olur.

Hedefi sosyal medya hesaplarındaki takipçi ve üye sayısını ve bu kişiler tarafından olan etkileşimi arttırmaktır.

Dolaylı yoldan bir çeşit satış danışmanı rolü üstenmektedir. Hedefi firmanın ürün ve hizmetlerindeki satışının artırılmasıdır.

Markanın sürekli olarak güncel ve gündemde kalmasını sağlar. Bu sayede müşterilerin gözleri önünde olunarak, daha fazla talep görme sağlanmış olur.

Sosyal medyayı kullanan kişilerin mümkün olan çoğunluğu ile etkileşim sağlayarak firmanıza çekmeye çalışır.

Bunun gibi birçok görevi bulunun sosyal medya danışmanlığı oldukça fazla emek ve özel ilgi bekleyen bir meslektir.

Sosyal Medya Danışmanlarının Çalıştığı Alanlar

Sosyal medya danışmanlığı, sosyal medya üzerinde daha yaygın olarak bilinen siteler haline gelmek adına kullanılmakta olan bir sektördür. Firmaların sosyal medyayı daha çok tercih etmeleri ve bu alanlarda da satış imkanı sunmaları firmalar arası rekabeti artırmıştır. Bu nedenle bu gibi yöntemler kullanarak firmalar daha çok ilgi edinmek ve bu rekabette kazanan taraf olmak için çabalarlar.

Bu hizmeti veren kişilerin genellikle son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram üzerinden çalışmalar yaptıkları bilinmektedir. Bunun yanı sıra Facebook, Twitter, Google+, Linkdln, Foursquare, Youtube gibi platformlarda da bu hizmetin verildiği bilinmektedir.

Sosyal Medya Danışmanı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti firmalar için oldukça yararlıdır. Bu yararlar oldukça çeşitlidir. En çok bilinenin ise sitenin daha yaygın bir konumda bulunmasını sağlamakta olduğudur. Bunun yanı sıra bu işle uğraşan kişiler için de oldukça yararlıdır.

Bu hizmeti vermek isteyen kişilerin istedikleri yerde işlerini yürütebildikleri bilinmektedir. Serbest meslek kategorisinde yer almakta olan bu mesleğin oldukça iyi bir meslek olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra çalışma saatlerine ve ücretlere kendiniz karar verdiğinizden kendi iş şartlarınızı kendiniz ayarlamış olursunuz. Bu sayede kendi işinizin patronu olma imkanı elde etmiş olur ve bu his ile çalışmış olursunuz. Dünyanın her yerindeki insanlar ile çalışma fırsatı sağlayan bir meslek sahibi olmuş olursunuz.

Sosyal Medya Danışmanlığında Hangi Konularda İyiyiz?

Sosyal medya danışmanlığı uzman olduğumuz konular arasında yer almaktadır. Bu alanda, alanında uzman kadromuz ile en verimli ve en özgün içerikler sunmak için çabalamaktayız. Diğer birçok konuda olduğu gibi bu konu üzerinde de en iyi hizmeti sunmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde taşımak için çaba sarf etmekteyiz.

Her zaman için müşteri memnuniyetini ve isteklerini yerine getirmek için çalışıyor ve sizler için en iyisini yaratmak için çalışıyoruz. Ekip ruhuna sahip olan ve rekabetçi ekip arkadaşlarımız ile bu amacımızı yerine getirmekte ilerliyoruz. Sitemiz alanında uzman olan ekip arkadaşlarımız ile sizlerin hizmetinde bulunmaktayız.